Досудове врегулювання господарських спорів (претензійна робота)

+38 (097) 900-19-12

ukradvocat@gmail.com

Досудове врегулювання господарських спорів – це важливий та досить дієвий етап в стосунках партнерів, які не виконують взяті на себе зобов’язання по договору.

Порядок досудового врегулювання господарських спорів визначений в ст. 222 ГК України, в ст. 19 ГПК України та в рекомендаціях Мін’юсту від 23.01.2007 р. № 35-14/7 «Про порядок ведення претензійної та позовної роботи на підприємстві, в установі, організації».

Відповідно до ч. 1 ст. 222 ГК України та ст. 19 ГПК України, сторони договору, які порушили права або законні інтереси інших суб’єктів, зобов’язані поновити їх, не чекаючи на претензію чи звернення до суду. Утім, інколи партнер чекає «нагадування» у вигляді претензії і лише після її отримання поновлює порушені права.

Досудове врегулювання господарських спорів включає в себе складання та пред’явлення претензії до тієї сторони договору, яка не виконує взяті на себе зобов’язання. Тобто, претензія є своєрідним психологічним прийомом, який спонукає винну сторону згадати про те, що зобов’язання повинні виконуватись належним чином.

Проте, ефективне використання досудового врегулювання господарських спорів залежить від професійно складеної претензії, яка відповідає всім нормам законодавства України. В іншому випадку, така претензія не принесе бажаного результату.

Саме тому задля досудового врегулювання господарських спорів радимо звертатися до фахівців.

Наші адвокати мають багаторічний успішний досвід в досудовому врегулюванні господарських спорів, який допоможе вам уникнути зайвих витрат часу та коштів.