Зняття арешту з майна, повернення майна

+38 (097) 900-19-12

ukradvocat@gmail.com

За ч. 1 ст. 170 КПК арешт майна - це тимчасове позбавлення права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом кримінального правопорушення, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження.

Зазвичай арешт майна є наступним кроком пісял обшуку. Він створює масу незручностей для підприємства. Заарештувати можуть активи, рахунки, вилучену первинну бухгалтерську документацію, готівкові кошти, печатки тощо. В тому числі, арешт може некладатися з метою тиску на керівництво підприємства і, як наслідок, вимагання хабаря. При цьому підприємство може бути взагалі не причетне до злочину, який розслідується.

Арешт майна накладається за ухвалою слідчого судді або суду і, відповідно, знімається в такому ж порядку.

Для зняття арешту з майна є три шляхи:

1. взяти участь в судовому засіданні, де розглядається питання накладення арешту на майно і обгрунтовано заперечити проти цього (ст. 172 КПК);

2. оскаржити ухвалу про арешт майна в апеляції (ст. 309 КПК);

3. заявити клопотання про зняття арешту з майна (ст. 174 КПК).

Кожен з цих шляхів потребує ретельної підготовки та участі адвоката.

Відповідно до ст. 169 КПК вилучене майно повертається особі, у якої воно було вилучено, зокрема, у разі відмови у задоволенні клопотання прокурора про арешт цього майна, а також у разі скасування арешту.

Наші адвокати мають необхідний досвід для вдалого вирішення питань про зняття арешту з майна та повернення такого майна власнику.