Визнання права власності на спадкове майно

+38 (097) 900-19-12

ukradvocat@gmail.com

Визнання права власності на спадкове майно в судовому порядку застосовується тоді, коли існують перешкоди для оформлення спадкових прав у нотаріальному порядку, в тому числі й у випадку визначення судом за позовом спадкоємця додаткового строку для прийняття спадщини.

Ключовою причиною звернення до суду в справах про визнання права власності на спадкове майно є неможливість оформити свідоцтво у нотаріуса через відсутність правовстановлюючих документів на нерухомість та/або відсутність державної реєстрації нерухомого майна спадкодавцем, тобто коли правовстановлюючі документи втрачені або право власності не зареєстроване в БТІ чи реєстраційній службі.

Відповідно до ч. 1 ст. 392 ЦК України власник майна може пред’явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.

Наші адвокати мають необхідний досвід ведення спадкових спорів, в тому числі справ про визнання права власності на спадкове майно.