Визначення місця проживання дітей

+38 (097) 900-19-12

ukradvocat@gmail.com

За ст. 160 СК України місце проживання дитини:

1) яка не досягла десяти років - визначається за згодою батьків;

2) яка досягла десяти років - визначається за спільною згодою батьків та самої дитини.

3) яка досягла чотирнадцяти років - визначається нею самою.

Якщо мати та батько, які проживають окремо, не дійшли згоди щодо того, з ким із них буде проживати малолітня дитина, спір між ними може вирішуватися органом опіки та піклування або судом (ч. 1 ст. 161 СК України).

Під час вирішення спору щодо місця проживання малолітньої дитини беруться до уваги ставлення батьків до виконання своїх батьківських обов'язків, особиста прихильність дитини до кожного з них, вік дитини, стан її здоров'я та інші обставини, що мають істотне значення.

Орган опіки та піклування або суд не можуть передати дитину для проживання з тим із батьків, хто не має самостійного доходу, зловживає спиртними напоями або наркотичними засобами, своєю аморальною поведінкою може зашкодити розвиткові дитини.

Отже, під час спору всі ці обставини підлягають доведенню.

Крім цього, в разі розгляду справи судом участь органу опіки і піклування є обов'язковою. Орган опіки і піклування робить висновок про доцільність проживання дитини з батьком або матір'ю.

Наші адвокати мають достатньо досвіду участі в сімейних спорах, в тому числі у справах про визначення місця проживання дитини.