Оспорювання батьківства (материнства)

+38 (097) 900-19-12

ukradvocat@gmail.com

За ч. 1 ст. 136 СК України особа, яка записана батьком дитини має право оспорити своє батьківство.

Це відбувається через суд шляхом подання позову про виключення запису про особу як батька з актового запису про народження дитини.

Відсутність кровного споріднення з дитиною має бути доведена належними і допустимими доказами, зокрема, за допомогою генетичної експертизи.

За схожою процедурою відбувається встановлення батьківства, якщо особа навпаки бажає бути записаним як батько дитини.

Оспорити батьківство можливо і після смерті, скажімо, у випадку, коли особа не знала про те, що записана батьком дитини, і померла. За таких умов оспорити батьківство можуть спадкоємці: дружина, батьки та діти (ч. 3 ст. 137 СК України).

Крім цього, таким правом наділена і мати дитини. Згідно з ч. 1 ст. 138 СК України жінка, яка народила дитину у шлюбі, має право оспорити батьківство свого чоловіка, пред'явивши позов про виключення запису про нього як батька дитини з актового запису про народження дитини.

Так само, жінка, яка записана матір'ю дитини, може оспорити своє материнство або материнство іншої жінки (ст. 139 СК України).

Наші адвокати мають достатньо досвіду участі в сімейних спорах, в тому числі у справах про оспорювання батьківства (материнства).