Стягнення аліментів на повнолітніх дітей

+38 (097) 900-19-12

ukradvocat@gmail.com

За ст. 198 СК України батьки зобов'язані утримувати своїх повнолітніх непрацездатних дочку, сина, які потребують матеріальної допомоги, якщо вони можуть таку матеріальну допомогу надавати.

Окремо, відповідно до ст. 199 СК України, батьки зобов'язані утримувати до 23 років повнолітніх дочку, сина, якщо воги продовжують навчання. Право на утримання припиняється у разі припинення навчання. Звернутися до суду з позовом про стягнення аліментів має той з батьків, з ким проживає дочка, син, а також самі дочка, син, які продовжують навчання.

Визначаючи розмір аліментів на повнолітніх дочку, сина суд враховує обставини, зазначені у ст. 182 СК України, а саме:

1) стан здоров'я та матеріальне становище дітей;

2) стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів;

3) наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина;

3-1) наявність на праві власності, володіння та/або користування у платника аліментів майна та майнових прав, у тому числі рухомого та нерухомого майна, грошових коштів, виключних прав на результати інтелектуальної діяльності, корпоративних прав;

3-2) доведені стягувачем аліментів витрати платника аліментів, у тому числі на придбання нерухомого або рухомого майна, сума яких перевищує десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатної особи, якщо платником аліментів не доведено джерело походження коштів;

4) інші обставини, що мають істотне значення.

Довести ці обставини має сторона, яка звертається з позовом.

Ми надаємо правову допомогу у справах про стягнення аліментів на повнолітніх дітей від складання позовної заяви до отримання рішення суду, що набарало законної сили, та його примусового виконання.