Стягнення аліментів на утримання батьків

+38 (097) 900-19-12

ukradvocat@gmail.com

Відповідно до ч. 1 ст. 202 СК України повнолітні дочка, син зобов'язані утримувати батьків, які є непрацездатними і потребують матеріальної допомоги.

Непрацездатним вважається особа пенсійного віку або особа з інвалідністю I, II чи III групи, а такими, що потребують матеріальної допомоги, є особи, чия заробітна плата, пенсія, доходи від використання майна, інші доходи не забезпечують прожиткового мінімуму, встановленого законом.

Аліменти на утримання батьків присуджуються судом.

Суд визначає розмір аліментів на батьків у твердій грошовій сумі і (або) у частці від заробітку (доходу) з урахуванням матеріального та сімейного стану сторін. При визначенні розміру аліментів та додаткових витрат суд бере до уваги можливість одержання утримання від інших дітей, до яких не пред'явлено позову про стягнення аліментів, дружини, чоловіка та своїх батьків (ст. 205 СК України).

Окрім цього, дочка, син крім сплати аліментів зобов'язані брати участь у додаткових витратах на батьків, викликаних тяжкою хворобою, інвалідністю або немічністю (ст. 203 СК України).

Наші адвокати мають необхідний досвід ведення сімейних спорів, в тому числі справ про стягнення аліментів на утримання батьків.