Визнання таким, що втратив право на проживання в квартирі

+38 (097) 900-19-12

ukradvocat@gmail.com

Восени 2017 року до нашого адвоката звернулась клієнтка, яка просида скласти позовну заяву та взяти участь в судовому процесі по справі про визнання її родичів такими, що втратили право користування квартирою.

Клієнтка повідомила, що в 2004 році прийняла в дар квартиру. На цей момент в її квартирі були зареєстровані чотири особи: вона сама, її син, її мати та її брат.

Однак, починаючи з 2005 року її мати та брат в квартирі не проживають, оскільки добровільно виїхали з неї за кордон. З цього часу, в тому числі й останній рік, вониі жодного разу не з’являлися в квартирі. В той же час їх реєстрація в квартирі створює для клієнтки певні труднощі, зокрема, вона змушена додатково сплачувати комунальні послуги, які щокварталу дорожчають. В той же час добровільно зніматися з реєстраційного обліку родичі не бажають.

Адвокатом була складена позовна заява з посиланням на ч. 2 ст. 405 ЦК України, відповідно до якої член сім'ї власника житла втрачає право на користування цим житлом у разі відсутності члена сім'ї без поважних причин понад один рік, якщо інше не встановлено домовленістю між ним та власником житла або законом.

Також адвокатом був доведений належними та допустимими доказами факт непроживання родичів в квартирі понад рік.

Суд пристав на позицію нашої клієнтки, позов задовольнив та визнав родичів такими, що втратили право користування житлом.

Рішення набрало законної сили.