Стягнення аліментів на дітей

+38 (097) 900-19-12

ukradvocat@gmail.com

В липні 2018 року до нашого адвоката звернулась клієнтка, яка просила скласти позовну заяву та представляти її інтереси в суді по справі про стягнення аліментів на дітей.

Зазначала, що близько десяти років проживала у шлюбі зі своїм чоловіком, від якого має двох дітей. З моменту розлучення діти знаходяться на її повному утриманні, вона самотужки годує їх, одягає, оплачує навчання, забезпечує відпочинок, докладає всіх зусиль та можливостей для їх гармонійного розвитку, тоді як її чоловік в утриманні дітей участі не приймає. Однак, чоловік володіє нерухомістю, має автомобіль та нелегальний дохід, тобто має достатньо коштів, щоб утримувати своє майно, отже має змогу виплачувати аліменти на дітей. Відтак, просила стягнуті аліменти на дітей по 2500,00 грн. на кожного.

Нашим адвокатом була складена позовна заява та проведений судовий процес. В суді батько дітей заперечував проти позову та говорив, що отримує лише 5000,00 грн. на місяць, а тому не може сплачувати такі високі аліменти.

Суд задовольнив позов частково і стягнув лише по 1250,00 грн. на кожну дитину, тобто в половину менше, ніж просила клієнтка.

Нашим адвокатом була складена апеляційна скарга, в якій адвокат обгрунтовував наявність у батька дітей можливості сплачувати аліменти саме в заявленій сумі.

Апеляційний суд пристав на позицію нашої клієнтки та адвоката, рішення суду першої інстанції скасував і присудив аліменти по 2500,00 грн. на кожну дитину, вказавши при цьому, що витрати відповідача очевидно перевищують заявлений ним дохід, отже дохід відповідачем умисно занижений.

Рішення набрало законної сили та пред'явлене до виконання.