Зміна черговості одержання права на спадкування

+38 (097) 900-19-12

ukradvocat@gmail.com

Відповідно до 1 ст. 1258 ЦК України спадкоємці за законом одержують право на спадкування почергово. Кожна наступна черга спадкоємців за законом одержує право на спадкування у разі відсутності спадкоємців попередньої черги, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини або відмови від її прийняття.

Загалом таких черг п'ять:

1) перша черга - діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки;

2) друга черга - рідні брати та сестри спадкодавця, його баба та дід як з боку батька, так і з боку матері;

3) третя черга - рідні дядько та тітка спадкодавця;

4) четверта черга - особи, які проживали зі спадкодавцем однією сім'єю не менш як п'ять років до часу відкриття спадщини;

5) п'ята черга - інші родичі спадкодавця до шостого ступеня споріднення включно.

За ч. 2 ст. 1259 ЦК України спадкоємець за законом наступних черг може одержати право на спадкування разом із спадкоємцями тієї черги, яка має право на спадкування, за умови, що віна протягом тривалого часу опікувався, матеріально забезпечував, надавав іншу допомогу спадкодавцеві, який через похилий вік, тяжку хворобу або каліцтво був у безпорадному стані.

Таке рішення приймається судом.

Наші адвокати мають необхідний досвід ведення спадкових спорів, в тому числі зміна черговості одержання права на спадкування.