Позбавлення батьківських прав

+38 (097) 900-19-12

ukradvocat@gmail.com

Позбавлення батьківських прав - найсуворіший захід, що може бути застосований до батьків, які належним чином не виконують своїх обов'язків. І, відповідно, найскладніша категорія сімейних спорів.

Відповідно до ч. 1 ст. 164 СК України мати, батько можуть бути позбавлені судом батьківських прав, якщо вона, він:

1) не забрали дитину з пологового будинку або з іншого закладу охорони здоров'я без поважної причини і протягом шести місяців не виявляли щодо неї батьківського піклування;

2) ухиляються від виконання своїх обов’язків щодо виховання дитини та/або забезпечення здобуття нею повної загальної середньої освіти;

3) жорстоко поводяться з дитиною;

4) є хронічними алкоголіками або наркоманами;

5) вдаються до будь-яких видів експлуатації дитини, примушують її до жебракування та бродяжництва;

6) засуджені за вчинення умисного кримінального правопорушення щодо дитини.

Однієї обставини достатньо для позбавлення батьківських прав, але ця обставина має бути доведена. Враховуючи, що позбавлення батьківських прав є крайнім заходом впливу на недобросовісних батьків, позовна заява повинна бути ретельно обгрунтована, що під силу зробити тільки адвокату.

Також не можна забувати, що в сімейних спорах такої категорії обов'язково приймають участь органи опіки і піклування (служби у справах дітей відповідних сільських, селищних, міських рад), тому вони мають бути залучені до справи як треті особи. В їх обов'язки входить складання висноску про доцільність позбавлення батьківсьуих прав, на який зазвичай спирається суд при прийнятті рішення.

Наші адвокати мають достатньо досвіду участі в сімейних спорах, в тому числі у справах про позбавлення батьківських прав.