Розірвання шлюбу (розлучення)

+38 (097) 900-19-12

ukradvocat@gmail.com

За ч. 3 ст. 105 Сімейного кодексу України (далі - СК України) шлюб припиняється внаслідок його розірвання за позовом одного з подружжя на підставі рішення суду, відповідно до статті 110 цього Кодексу.

Відповідно до ч. 1 ст. 110 СК України Позов про розірвання шлюбу може бути пред'явлений одним із подружжя.

Стаття 112 СК України покладає на суд обов'язок з'ясувати фактичні взаємини подружжя, дійсні причини розірвання шлюбу, наявність малолітньої дитини, дитини з інвалідністю та інші обставини життя подружжя. Суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.

У разі розірвання шлюбу судом шлюб припиняється у день набрання чинності рішенням суду про розірвання шлюбу. Документом, що засвідчує факт розірвання шлюбу судом, є рішення суду про розірвання шлюбу, яке набрало законної сили (ст.ст. 114, 115 СК України).

Ми надаємо правову допомогу у справах про розірвання шлюбу від складання позовної заяви до отримання рішення, що набарало законної сили.